مشاهده دسته بندی بستن دسته بندی
امروز
۱۸ بهمن ۱۴۰۱
دسته بندی عمومی
23 سپتامبر , 2021
618 بازدید

۱۰ کاری که افراد موفق بعد از کار انجام می‌دهند

افراد موفق بعد از ساعت کاری چکار می‌کنند؟؟ کار باید با تفریح همراه باشد. در این مقاله به این موضوع می‌پردازیم که افراد موفق چگونه زمان خود را برای کاهش استرس، ورزش و در کنار خانواده بودن پس از یک روز شلوغ مدیریت می‌کنند.

Ronny Eisenberg، کارشناس مدیریت در کنتیکت و نویسنده ۱۰ کتاب در حوزه مدیریت می‌گوید: افراد پرمشغله و موفق کارهای متفاوتی انجام می‌دهند. علاوه‌بر همه این‌ها، آن‌ها از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند و برنامه‌ها را به خوبی پیش می‌برند. Laura Vanderkam، کارشناس مدیریت زمان و نویسنده کتاب آنچه موفق‌ترین افراد قبل از صبحانه انجام می‌دهند، نیز موافق است. اگر بعد از کار، پنج ساعت زمان دارید، باید بدانید که واقعاً زمان زیادی است. هیچکس پنج ساعت یک جا نمی‌نشیند بدون این که قبلاً برای آن برنامه ریزی کرده باشد. افراد موفق این کارها را انجام می‌دهند:

آن ها کار خود را تقسیم بندی می‌کنند

اگر شغل سختی دارید، مسلماً بخشی از آن برای خانه خواهد ماند، اما افراد موفق بخشی از عصر را به بودن در کنار خانواده اختصاص می‌دهند و سعی می‌کنند کارها را تقسیم و به نوبت انجام دهند به این که همه کارها را با هم انجام دهند. پاداش استراحت کافی افزایش بهره‌وری شما است. Vanderkam می‌گوید: شما از در کنار خانواده بودن لذت می‌برید و وقتی به کار خود برمی‌گردید، ممکن است در مورد این که چگونه کاری را انجام دهید، ایده‌های جدیدی داشته باشید.

آن‌ها در دام ۲۴ ساعت نمیوفتند

Vanderkam تاکید می‌کند: لازم نیست هر اتفاقی در زمان خاصی از همه روزها رخ دهد تا بخشی از زندگی شما باشد. مثلاً مردم می‌گویند، نمی‌توانم عصرها ورزش کنم چون خانواده دارم، اما می‌توانید طوری برنامه بریزید که یک شب در هفته را ورزش کنید. نمی‌توان فقط به این دلیل که ممکن است چند شب در هفته با خانواده شام بخورید یا فقط یک روز در ماه با دوست خود ملاقات کنید، برای آن برنامه ریزی نکنید.

آن‌ها تلویزیون نگاه نمی‌کنند

تلویزیون نگاه کردن مشکل خاصی ندارد ولی اغلب یک کار بیهوده است و ما بیش از آنچه می‌خواهیم، زمان خود را صرف آن می‌کنیم. Eisenberg می‌بیند که بیشتر ارباب رجوع‌ها تلویزیون را دور می‌اندازند: آن‌ها متوجه شده‌اند که تلویزیون نگاه کردن وقت هدر دادن است، بنابراین برای این که بچه‌ها و حتی بزرگسالان چقدر تلویزیون تماشا کنند، قوانین سخت گیرانه‌ای در نظر می‌گیرند. کاهش زمان تلویزیون دیدن وقت شما را برای انجام دیگر اهدافی که دارید آزاد می‌کند. می‌توانید به جای بیهوده کانال عوض کردن فقط برنامه‌های مشخصی را تماشا کنید.

آن‌ها ورزش می‌کنند

Vanderkam هنگام کار روی پروژه‌ای پیرامون زندگی زنان موفق در کنار خانواده، به این نتیجه رسید که اکثر زنان مورد مطالعه حداقل کمی ورزش می‌کنند. او می‌گوید: در اینجا ما افرادی را داریم که با اختلاف زیاد از میانگین آمریکایی‌ها پرمشغله‌تر هستند و هنوز وقت برای ورزش کردن پیدا می‌کنند. هیچکس نمی‌تواند منکر این شود که ورزش برای سلامتی ضروری است. افراد موفقی که عصرها ورزش می‌کنند، قبلاً برنامه ریزی می‌کنند. آن‌ها به این فکر نمی‌کنند که هر زمان که وقت یا حال و حوصله ورزش کردن داشتند، به باشگاه بروند. کسانی که خانواده دارند، معمولاً بعد از کار و قبل از رسیدن به خانه ورزش می‌کنند، بنابراین، کمتر دچار حواس پرتی می‌شوند.

آن‌ها برای تفریح برنامه‌ریزی می‌کنند

Vanderkam خاطرنشان می‌کند که افراد موفق بر کیفیت زمانی که در کنار خانواده می‌گذرانند، تاکید دارند، نه کمیت. او پیشنهاد می‌کند: برای خانواده‌ای که مشغله زیادی دارند، تفریح دور از عقل به نظر می‌رسد، اما حداقل باید یک تفریح گروهی داشت تا زندگی خسته کننده نشود و فقط به غذا، انجام تکالیف، حمام و خواب محدود نشود. حتی اگر به نظر کار اضافی‌ای باشد، خانواده را تشویق می‌کند و روحیه همه را تغییر می‌دهد. نیازی نیست کار خیلی خاصی انجام دهید. می‌توانید در خانه کاری بکنید، بعد از شام به پیاده‌روی بروید و بستنی بخورید و یا بازی فکری انجام دهید.

آن‌ها با شریک زندگی خود وقت می‌گذرانند

افراد موفق از روابط عاشقانه خود غافل نمی‌شوند، حتی اگر وقت کمی داشته باشند. اگر می‌توانید با هم بیرون بروید، اما اگر این کار عملی نیست، Vanderkam توصیه می‌کند یک شب در هفته را انتخاب کنید و با یکدیگر وقت بگذرانید. مثلاً می‌توانید هفته‌ای یک بار با هم دسر بخورید، البته نه جلوی تلویزیون و ۴۵ دقیقه با هم گپ و گفتی داشته باشید آن‌ها برای دوستان وقت می‌گذارند

Vanderkam می‌گوید: ارتباطات اجتماعی یکی از لذت بخش‌ترین‌های زندگی است، اما معمولاً وقتی افراد سرگرم کار می‌شوند، دوستان خود را از یاد می‌برند. استراتژی که افراد پرمشغله آن را به کار می‌گیرند: مشخص کردن یک روز ثابت در تقویم. اگر اولین دوشنبه هر ماه را به دیدن جمع دوستان خود اختصاص دهید، حتماً آن‌ها را ملاقات خواهید کرد، اما اگر مجبور باشید هر بار تاریخ متفاوتی را مشخص کنید، کار سخت خواهد شد.

آن‌ها از خدمات آنلاین استفاده می‌کنند

Eisenberg می‌گوید: افراد موفق و پرمشغله انجام کارها را به دیگران محول می‌کنند. ممکن است دستیار شخصی یا حسابدار نداشته باشید، اما اگر از سرویس‌های آنلاین استفاده کنید، دیگر لازم نیست برای خرید دستمال توالت به فروشگاه بروید. همچنین می‌توانید برای دریافت اطلاعات حساب بانکی خود از پیامک استفاده کنید. شما می‌توانید با یک کلیک صدها ابزار و محصولاتی را که نیاز دارید، فراهم کنید.

آن‌ها قبل از خواب روال خاصی را دنبال می‌کنند

Eisenberg می‌گوید: دنبال کردن یک روال خاص در شب به معنای مدیریت بهتر زمان است. اگر فرزندان شما می‌دانند باید تا ساعت ۷ تکالیف را تمام کنند، سپس حمام کنند، تلویزیون ببینند و ساعت ۹ در تختخواب باشند، شب برای همه بدون استرس پیش می‌رود. (همچنین این امر باعث می‌شود والدین شاغل بعد از خوابیدن بچه‌ها، به صورت آنلاین به کار خود برسند.) Eisenberg می‌گوید بسیاری از مردم به فکر مدیریت زمان فردا نیستند، در صورتی که باید اینطور باشد. تا جایی که می‌توانید از شب قبل لباس انتخاب کنید، کوله و کیف‌های خود را ببندید و ناهار آماده کنید.

آن‌ها خواب را در اولویت قرار می‌دهند

در یکی از مطالعات Vanderkam درباره زنان پردرآمد بچه‌دار، اکثریت قریب به اتفاق شب‌ها ۷ تا ۹ ساعت می‌خوابیدند. او می‌گوید: اکثر افرادی که ادعا می‌کنند فقط با ۴ ساعت خوابیدن به زندگی خود می‌رسند، احتمالاً دروغ می‌گویند. وی می‌گوید: افراد موفق می‌دانند که بعد از خواب کافی بهتر فکر می‌کنند و تصمیمات هوشمندانه‌تری می‌گیرند.